İnternet Bankacılığından Kredi Başvurusu

İnternet bankacılığının yaygınlaşması ile birlikte bankalar da bu platformları güçlendirmeye başladı. Banka müşterileri artık internet bankacılığı sayesinde şubelerden yapacakları onlarca işlemi evlerinin konforunda gerçekleştirebiliyorlar. Faturalarını ödeyebiliyorlar, kredi kartı borçlarını gözlemleyebiliyor ve ödeyebiliyorlar ya da eft ve havale gibi para transferlerini gerçekleştirebiliyorlar. Özellikle de banka müşterilerinin internet bankacılığından kredi kullanabiliyor olmaları işleri oldukça kolaylaştırdı. İnternet bankacılığından kredi başvurusu yapıp kredi çekmek hem bankaları hem de müşterileri mutlu ediyor. Çünkü şubede oluşan kredi yoğunluğu ciddi anlamda azalmış oluyor. Böylelikle hem müşteriler saatlerce beklememiş oluyor hem de müşteriler birkaç dakika içinde kredi kullanabiliyor.

İnternet Bankacılığından Kredi Başvurusu
İnternet Bankacılığından Kredi Başvurusu

İnternetten Kredi Dakikalar İçinde Hesaba Geçen Kredi

Bankalar internet bankacılığını kullanmayı daha çok teşvik etmek amacı ile müşterilerine pratik bireysel krediler tanımlıyor. Yani banka müşterileri internet bankacılığından kendilerine tanımlanan bu kredileri kendi onayları ile hesaplarına aktarabiliyor. İnternet bankacılığından kredi çekmek ile şubeden kredi çekmek arasındaki en büyük fark ise kredinin limitidir. Yani bankaların tanımladığı bu krediler genellikle 20 bin tl‘yi geçmiyor. Eğer müşteri bunun üzerinde bir kredi kullanmak ister ise şube ile görüşmek zorunda kalıyor. Ancak genel anlamda bu limitlerin müşterilere yetmesi binlerce müşterinin ihtiyacını karşılıyor. Aynı zamanda bu krediler her müşteri için tanımlanmayabiliyor. Yani bankalar bu kredileri genellikle kredi notu yüksek kişilere tanımlamıyor.

İnternetten kredi Çekiminde Vade Seçeneğini Müşteri Belirliyor

Şubelerde çekilen kredilerde genellikle kredinin kontrolü banka çalışanına bağlıdır. Ancak internet bankacılığından kredi çeken kişiler kredilerinin vade seçeneklerini kendileri belirliyor. Vadeye bağlı ödenecek taksit tutarlarını gözlemleyebiliyor ve bu doğrultuda kendilerine en uygun taksit seçeneğini seçebiliyor. İnternet bankacılığından kredi başvurusu yapıp kredi çekmek bu anlamda müşterilerin sık uyguladığı ve yararlandığı bir uygulama. Bunun riskli olduğunu düşünenler için ise yine onaylanacak bir kredi sözleşmesi söz konusu oluyor. Hem müşteriyi hem de bankayı koruyan bu sözleşme şubede yapılan sözleşme ile aynı hükümleri taşıyor. Islak imza yerine müşterinin mobil onayı yetiyor. Anında hesaba geçen bu bireysel kredilerde aynı zamanda mesai saati siniri bulunmuyor. Yanı müşteri kendisine tanımlanan krediyi 7 gün 24 saat günün her anında hesabına aktarmakta özgür.

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar

İş Bankası
Garanti Bankası
Yapı Kredi bankası
Akbank
Denizbank
QNB Finansbank
TEB
Vakıfbank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir